LIELDIENASKas par krāsām-
Košas, košas!
Kas par olām-
Raibas, raibas!
Kas par dienām-
Lielas, lielas!
Lieldienas. (V. Ļūdēns)

Marta skolas reizē tika svinēti pavasara saulgrieži- Lieldienas. Bērni tika aicināti sagaidīt pavasara skaistākos svētkus ar olu krāsošanu, dziesmām, dejām un rotaļām.

Skolas diena iesākās ar ierastajiem ziņojumiem un kopdziesmu pēc kā bērni pa grupām devas krāsot olas.

Jau iepriekšējās skolas reizēs vecākiem un bērniem tika lūgts krāt sīpolu mizas, lai olas tiktu krāsotas pēc īstām latviešu tradīcijām. Katra bērna pienākums bija pirms olu likšanas sīpolu mizās to izdekorēt, tad nu katrs lika savu izdomu un olas tika tītas puķēs, lapiņās, pievienoti graudi, sēklas un citi paspēja tās aptīt pat diegos.

Pavasaris skolā tika iedziedāts ar pavasara dziesmām, spēlētas rotaļas un dejotas dejas, bet laikam pats galvenais bija katram saņemt savu dekorēto olu un attinot to paskatīties, kas ir sanācis. Starp bērniem bija pārsteiguma izsaucieni, jo olas viena par otru bija skaistākas un interesantākas.

Dienas gaidītākā aktivitāte- olu ripināšana, piedalījās gan lieli gan mazi un olas tika ripinātas pat vairākas reizes, kura nu ripoja ātrāk kura lēnāk, bet visi bija laimīgi un apmierināti par rezultātu.

Reizē ar Lieldienu svinēšanu norisinājās arī Lieldienu tirdziņš, kur tika tirgoti vecāku sarūpētas kūkas, cepumi un pīrāgi.

Lieldienu ieskandināšana skoliņā jau ir izveidojusies kā ikkgadēja tradīcija, kas dod iespēju bērniem iegūt jaunas zināšanas un pieredzi.

Olu krāsošana:

 

Pavasara sagaidīšana un olu ripināšanas sacensības: