Pēc latviešu tradīcijām šodien, 10. novembrī, tiek svinēta Mārtiņa diena. Mārtiņi ir pagrieziena punkts uz ziemu, kad beidzas veļu laiks un sākas ledus laiks.

Šis ir saimnieciskā gada noslēguma laiks, kad var izvērtēt aizvadītā gada veiksmes un neveiksmes. Saule ir apgājusi pilnu loku, gaisma iet mazumā, auglības cikls ir noslēdzies, dabā iestājas klusais laiks, tādēļ arī cilvēkiem vajadzētu vairāk atpūsties, uzkrāt enerģiju. Ziema ir garīguma laiks, piemērots sarunai ar dvēseli, jaunas informācijas uzņemšanai.

Mārtiņa zīme simbolizē auglības cikla veiksmīgu, ražīgu noslēgumu, jo rudenī vārpas nolīkst, saknes ielokās dziļāk zemē. Tā ir pārticības, pilnības zīme, kas atbild par darba samaksu, palīdz piesaistīt peļņu, veiksmīgi pārdot saražoto preci un atgādina par auglības cikla divējādo raksturu, kad ikvienu augšupejošu procesu pakāpeniski nomaina lejupejošs process.