Gada iesākums Londonas latviešu skolā

2014. gads Londonas Latviešu skolā iesākās ar novembrī un decembrī iesāktajiem darbiem:

Novembrī bija izsludināts konkurss „Mans 18. novembris”.  Skolas bērni tika aicināti rakstīt, zīmēt, pētīt par 18.novembri un iesniegt savus darbus. Janvārī skolas vadītāja Avita O’Donnell 11 skolas bērniem pasniedza pateicības rakstus un konfektes par piedalīšanos konkursā.

DSC_0316 (800x533)Tāpat novembrī visi tikai aicināti piedalīties „Draudzīgajā aicinājumā” un dāvināt grāmatu Londonas latviešu bibliotēkai. Tika izveidota tabula ar bērnu grāmatu sarakstu un bija jāatzīmē, kuru grāmatu vēlas ziedot bibliotēkai. Grāmatas tika izvēlētas no Jāņa Rozes grāmatnīcas, bet bija iespēja arī dāvināt grāmatas, kas nebija pievienotas sarakstā, bet interesenti uzskatīja, ka šī grāmata iederētos bibliotēkā. Atsaucība bija laba un Londonas latviešu bibliotēka saņēma ap 40 bērnu grāmatām. Tā ir lieliska iespēja skolas bērniem iepazīties ar latviešu bērnu literatūru un paplašināt savu vārdu krājumu. Skoliņa turpinās šo tradīciju un cerams, ka ar laiku izveidosies vērtīga bērnu grāmatu kolekcija, kas priecēs ikvienu!

DSC_0281 (800x533)25. janvārī Londonas Zviedru baznīcas zālē notika svinīgais „Draudzīgā aicinājuma” pasākums, kur Londonas Latviešu skolas bērni piedalījās ar dejām un dziesmām.

DSC_0338 (800x533)

Skoliņa saņēma dāvinājumā grāmatas no  Latviešu valodas aģentūras un LNPL.

 

 

Giving for Latvia no 12.- 26. janvārim aicināja Londonas latviešus atbalstīt bērnu un māmiņu krīzes centrus visā Latvijā, ziedojot rotaļlietas un drēbes. Šogad Lielbritānijas latvieši saziedoja 730 kg mantu- rotaļlietas, drēbes, apavus, sporta inventāru un sadzīves tehniku.

Februāris- sveču mēnesis.

9.1.9. februārī Londonas skola atzīmēja Sveču dienu. Galvenā izdarība sveču dienā ir sveču liešana. Jau laicīgi tika iegādāti nepieciešamie materiāli- vasks, diegi, krāsas. Sveču dienā jāsmejas un jāsmīdina pretim nākošie, lai visu gadu prāts būtu jautrs, bet gads labs un saulains. Šajā dienā Londonas skolā prieka pilnas sejas bija viesiem, jo skolas bērni iemācījās izgatavot vaska sveces un guva pirmās iemaņas sveču dekorēšanā. Sveču darbnīcu bija viegli atrast, jo vaska smarža ātri izplatījās pa visām telpām! Bērni staigāja ar lielām un mazām, garām un īsām svecēm. Ja pieturamies pie tradīcijām, tad sveču dienā lietajam svecēm piemīt īpašs sargājošs spēks pret slimībām! Tad lai katra bērna izgatavotā svece deg gaiši un dod mums visiem veselīgu, bagātu un laimīgu šo gadu!

Jāpiemin, ka 24. februārī ir Meteņi un 25. februārī Pelnu diena. Meteņos norisinās spēkošanās kaimiņu starpā, vēlme pārspēt otru asprātībā un dažādās izdarībās, lai veiktos nākamā gada darbi un gads būtu ražīgāks par iepriekšējo. Savukārt Pelnu dienu svin nākamajā dienā pēc Meteņiem un galvenās tradīcijas ir saistītas ar pelniem. Pelnu dienā sēj pelnus uz tīrumiem, lai būtu laba raža. Jau no seniem laikiem dažādas tautas uzskatīja, ka pelniem piemīt auglības spēks. 

Marts- Sērsnu mēnesis.

Kopš septembra beigām pēc skoliņas notiek tautas dejas bērniem nodarbības, pulciņa galvenais mērķis ir 2015.gada jūlijā Rīgā piedalīties  Skolu Dziesmu un Deju svētkos.

3 485Pateicoties divu mammu iniciatīvai tika izveidota  tautas kreklu šūšanas darbnīca, kamēr bērni dejo, mammas- šuj un tagad jau pagatavo skaistus mākslīgo ziedu vainadziņus. Nākošais projekts somu šūšanas skolas koklēm, un pēc tam būs iespēja apgūt dekupāžu! Bet maijā – zīda apgleznošanu.

Tiekamies nākošajā skolas reizē- 6.aprīlī uz Olu krāsošanu, lai mums visiem darba un ideju pilnas rokas!

[fb_button]