Cik daudz gaismas uz ceļa,
Pa kuru mums jāiet…
Iesim
Saņemt un starot
Un dot.
/O.Vācietis/

7. jūnijā Londonas latviešu skola svinēja skolas gada noslēgumu ar jauku pirmsvasaras ballīti. Jūnijs Londonā ienāca ar necerēti siltu un saulainu laiku, kas mūsu svētku dienu padarīja vēl skaistāku!

Pasākums iesākās ar karoga ienešanu un Latvijas himnas „Dievs svētī Latviju” atskaņošanu. Mācītāja Elīza Zikmane atgādināja, ka šajā nedēļas nogalē mēs svinam ne tikai skolas noslēguma ballīti, bet arī Vasarsvētkus, kas ir Svētā Gara svētki. Gara auglis ir mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība. Ar visām šīm lietām mēs saskaramies ikdienā un kas par prieka gadu mums ir bijis šis skolas gads!

Citējot skolas vadītāju Avitu O’ Donnell „ Vēl viens gads ir aiztecējis un noteikti vairums no Jums varēsiet man piekrist, ka šis gads ir bijis bagāts ar piedzīvojumiem, jauniem notikumiem un ieviesojumiem.” Avita sniedza nelielu ieskatu par aizgājušo skolas gadu, kas bija interesants gan skolas bērniem, gan viņu vecākiem. Šajā skolas gadā tika ieviests jauns projekts- Saules gads, kas dod iespēju ne tikai iepazīstināt ar latviešu svētku tradīcijām, bet realizēt un svinēt tās skolas dienās. Skola svinēja Miķeļdienu ar rudens izstādi, Mārtiņdienu ar ķekatniekiem un Mārtiņdienas tirdziņu, Ziemassvētkos piparkūku cepšanu un Lieldienās olu krāsošanu. Sveču dienā bērni apguva sveču darināšanu un pirms Lieldienu laikā bērni gatavoja putnu būrīšus.

Šajā gadā nodarbināti bija ne tikai bērni, bet arī mammas, kas šuva tautas tērpu kreklus, veidoja ziedu vainagus, apguva dekupāžas tehniku.

Jau no septembra skolā darbojas bērnu tautas deju grupas ar mērķi piedalīties Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos Latvijā nākošajā gadā.

Skolas vadītāja pateicās skolēniem, vecākiem, skolotājiem par atsaucību, uzņēmību, pacietību un neatlaidību visa gada garumā, jo pateicoties viņiem skoliņa pastāv un turpina darboties.

Ņemot vērā, ka katru skolas reizi mēs iesākam ar kopīgu dziesmas apgūšanu, tad maijā visi tika aicināti balsot par dziesmām, kuras gribētu dziedāt pasākumā.

Visvairāk balsu ieguva dziesmas „Cielaviņa”, „Puiši, puiši, kas tie puiši” un „Gandrīz tautasdziesma”, kas tika izpildītas pasākuma laikā. Skanēja kā vienmēr skaisti un skanīgi!

Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā karalistē 1. sekretāre Ieva Jirgensone atnāca ar īstu vasaras sveicienu- zemenēm, kas labi garšoja gan maziem, gan lieliem!

Londonas Latviešu skolas absolvente Rūta Abakuka pastāstīja par savām atmiņām laikā, kad viņa mācījās skoliņā. Vislielākais pārsteigums bija tas, ka par katru priekšmetu skolas gada beigās tika izlikta atzīme un, ka agrāk tiem skolēniem, kas nepabeidza skolu sekmīgi nācās palikt uz otru gadu! Zāli pāršalca izbrīns, čukstoņa un smiekli, jo mūsdienās tik stingri skoliņa nedarbojas, bet lieliska viela pārdomām tika iedota visiem!

Skolas bērniem tika pasniegtas apliecības par skolas gada beigšanu kā arī „Īsās pupas” izdevumus, kas ir gada atskaite par paveikto! Skolotāji saņēma skaistas orhidejas, kas prasīs pacietību to aprūpei tāpat kā to prasa skolas bērni!

Pēc apsveikumiem sekoja priekšnesumi kurus bija sagatavojuši skolas bērni ar savām audzinātājām.

Skolotājs Jēkabs ar saviem audzēkņiem Ralfu, Emīlu un Loretu izpildīja kokļu improvizāciju „ C un F”.

Paši mazākie- bērnudārzs un sagatavošanas klase kopā ar skolotāju Jutu izpildīja dziesmu „Joka pēc alfabēts” un kopīgi skaitīja O. Vācieša dzejoli „ Saskaitīšana”.     1. klases bērni kopā ar skolotāju Mairu gada garumā bija mācījušies dzejoļus par valodu, gaismu, niķi, mammu un katrs bērns skaitīja dzejoli, kas viņam vislabāk bija paticis.

Marta no 3.klases izdejoja dejas virkni „Kur tu teci” un vecākie skolas dejotāji dejoja deju „Pankūkas”.

Skolotājas Ingūnas un Avitas bērnu tautas deju ansamblis mazākie dejotāji izpildīja deju „Sitieniņi” un vecākie dejotāji dejoja deju „Barabola”.

Ir neviltots prieks skatīties cik daudz bērni ir apguvuši gada laikā, ja septembrī citi bērni turējās tikai mammai pie rokas, tad jūnijā jau droši skaitīja dzejoli visu priekšā. Jābrīnās par mazo dejotāju izturību, kas ir iemācījušies grūtos deju soļus un protams skaļus aplausus saņēma dejas „Barabola” dejotāji, izskatās, ka šī deja kļūs par nākošā mācību gada top deju, kuru, lai iemācītos dejot būs jāstāv rindā!

Svinīgai daļai beidzoties visi kopīgi fotografējās un devās pie svētku galda. Pēc mielošanās ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem visi varēja izdejoties pie latviešu mūzikas. Deju starpā norisinājās rotaļas un atrakcijas, kur uzvarētāji saņēma balvas.

Kārtējais gads aizvadīts un priekšā ir visa vasara, kas dod mums lielisku iespēju atpūsties, priecāties un baudīt brīvdienas, lai septembrī mēs visi atkal satiktos Londonas latviešu skolā uz jaunu mācību gadu, kas solās būt vēl interesantāks un aizraujošāks!