sakums gadamKrīt kastaņi,
mākoņi skrien lielā ātrumā,
asteres zied kā sulīgs paklājs,
Daugavas Vanagu nams piebirst ar jautrām bērnu balsīm……
Klāt septembris.
Klāt pirmā skolas diena Londonas latviešu skolā.

Šie ir svētki pirms jauna darba cēliena, šis ir atkal jauns sākums un jauna apņemšanās, iesākto darbu turpinājums.

Šī ir ļoti īpaša diena Londonas latviešu skolas dzīvē, jo gaidāmi ciemiņi.IMG_0096 (800x533) IMG_0031 (800x533)

 

IMG_0017 (533x800)
Gaisā virmo satraukums un kļavas lapas. Kļavas lapas? Bērni rotā šīs rudens vēstneses un vēl aizpilda mazu anketu, kurā ir iespēja par sevi pastāstīt- uzrakstot vārdu, vecumu, kas patīk, kas nē, kāda ir mīļākā grāmata. Skolotāji un vecāki iesaistās bērnu darbošanās. Kur šāda rosīšanās, tur Burtiņmeitiņa klāt, lai palīdzētu, iedrošinātu, parunātu vai vienkārši sasveicinātos ar visiem!
Plkst.11, visi sapulcējušies zālē, lai sagaidītu ciemiņus- Latvijas premjerministri Laimdotu Straujumu, IMG_0123 (800x533)Latvijas vēstnieku Lielbritānijā Andri Teikmani un Ārlietu ministrijas jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Pēteri Elfertu.

Skolas vadītāja Avita O’Donnell iepazīstina klātesošos ar skolas mērķi un IMG_0145 (800x533)plānu šim mācību gadam- turpināt iesāktā Saules gada ritējumu, bērnus ne tikai iepazīstinot ar, bet arī svinot latviešu gadskārtas.

Iepazīstina ar skolotājiem un skolas vecāku padomi. Bet galvenais notikums šai mācību pusgadā ir skolas 65.gada svinības 25.oktobrī.

IMG_0159 (800x533)Premjerministres kundze savā uzrunā skolai uzsver, cik svarīga ir latvietības izkopšana, valodas un tradīciju saglabāšana. Ar ciemiņiem kopā ir atceļojušas dāvanas no Latvijas. Skoliņa saka “paldies!” par tām.

Laiks izkustēšanās, un mūzikas skolotāja Indra ir visiem sagatavojusi dziesmu, kā rituālu “Stipruma dziesmu”, sākot ar vārdiem : Lai bij’ vārdi, kam bij’ vārdi, Man pašam stipri vārdi”. IMG_0236 (800x533)

Kopīga fotogrāfēšanās, un tad laiks sarunām skolotājiem, vecākiem ar ciemiņiem pie tējas tases. Sarunas vedas, jo ir tik daudz kā ko apspriest ne tikai par bērnu apmācību skoliņā, bet gan, kā šeit atbraukušie jūtas, kā pietrūkst, kā gana, kāda ikdiena un kāda svētku sajūta.

Nākošā skolas reize 21.septembris– kad atzīmēsim Rudens saulgriežus- Miķeļus.

Paldies visiem, kuri palīdzēja, lai šī diena būtu izdevusies un atmiņā paliekoša.

Šai gadā skoliņa novēl, lai mums visiem spēks, enerģija, pilnas galvas ar idejām un entuziasmu tās ieviest praksē un skolas dzīvē!

Uz tikšanos,

Londonas latviešu skoliņakopa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Draugiem.lv pase