gramataGrāmata
Kas visu izteicbez mēles?
Ma saka: tā grāmata,
Ar viņu vislabākās spēles
Un mīļākā saruna.
/J.Rainis/

Draudzīgais aicinājums ir 1935. gada 28. janvārī K. Ulmaņa iedibināta akcija, aicinājums dāvināt grāmatas savām bijušajām skolām. Pirmajā akcijas norises gadā skolas saņēma 1,7 miljonu grāmatu un tūkstošiem gleznu. Latvijā, kopš 1994. gadā šī tradīcija ir atjaunota. Ārpus Latvijas “Draudzīgais aicinājums” ir svinēts arī Padomju Latvijas gados.

Tā Ministru prezidents teica Dr. K.Ulmanis 1935.gada 28.janvārī:

“Grāmata, cilvēka vissirsnīgākais un uzticamākais palīgs, atgūst veco cieņu, atgūst savu vietu; vairojas teātra izrādes, koncerti; iesāktās sabiedriskās ēkas steidz uzcelt, uzceltās un gatavās grib pušķot un greznot; nāk prasījumi pēc mūsu mākslinieku darbiem, gleznām u. c., bet visvairāk prasa pēc grāmatām, jaunākajām, vērtīgākām. Mūsu lauku bibliotēkas skolās, biedrībās, pagastu namos ilgāku laiku nav papildinātas. Bibliotēku pārzinātāji bez grāmatu lasītāju, bez kaimiņu, bez plašākas sabiedrības palīdzības nevar grāmatas atjaunot, bibliotēkas papildināt.

Iesim viņiem talkā!”

Arī Londonas latviešu bibliotēkā bērnu lasāmgrāmatu krājumi ir švaki un nav atjaunoti kādu laiku.

Nāksim talkā un papildināsim, bērnu grāmatu krājumus!

Kā rīkoties:

•Izvēlieties kuru/-as grāmatu/-as Jūs vēlētos uzdāvināt skolai un pierakstiet savu vārdu šajā tabulā šeit PIESAKIES – “UZDĀVINI GRĀMATU SKOLIŅAI” .

• Svētdien 24.novembrī nododiet naudiņu par izvēlēto/-jām grāmatu/-ām Dacei Ali (2.klases skolotājai), kura dežūrēs pie lielā spoguļa 3. un 4.stundas laikā.

•Piedalieties svinīgajā grāmatu dāvināšanas pasākumā 12.janvārī.

• Pēc 12.janvāra noteikti dodieties ar saviem bērniem uz bibliotēku aizņemties kādu no šīm grāmatām, un arī citām, palasīšanai mājās kopā ar bērniem.

Grāmatas ir izvēlētas no Jāņa Rozes grāmatnīcas (www.jr.lv). Ja ir kāda grāmata, kura nav sarakstā, bet Jūs vēlētos to dāvināt Londonas Latviešu bibliotēkai, droši pievienojiet to sarakstam. Ja Jums mājās ir kāda grāmata, kuru esiet izlasījuši un nevēlaties to paturēt sev, bet tā ir vēl labā stāvoklī, arī par tām bibliotēka būs priecīga.