Atzīmējot 11.novembri – notiek akcija “Aizdedz svecīti”

LI_akcija_Aizdedz_sveciti

Atzīmējot Lāčplēša dienu, Latvijas Institūts (LI) ar sociālo tīklu palīdzību dod iespēju ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem piedalīties vienā no valsts patriotiskākajiem notikumiem, attālināti aizdedzot īstu svecīti 11.novembra krastmalā.

Šim nolūkam Latvijas oficiālajā “Facebook” lapā “If you like Latvia, Latvia likes you” izveidots šķirklis (app) ar nosaukumu “Aizdedz svecīti!” jeb Light a Candle!. Lietotājam atliek tikai nospiest identiska nosaukuma pogu, un 11.novembrī krastmalā tiks aizdegta reāla svecīte par katru personu, kura piedalās akcijā. Svecīšu aizdegšanu nodrošinās “Rīga 2014” brīvprātīgo komanda.

Lai radītu patiesu svētku un kopības noskaņu, akcijā aicināts piedalīties ikviens interesents, arī ārzemnieki. Ārzemniekus LI uzrunā tāpēc, ka arī 1919.gadā Latvijas brīvības cīņās būtiska loma bija kaimiņvalstu un sabiedroto atbalstam. Kā katru gadu, LI aicina pie apģērba piespraust lentīti Latvijas karoga krāsās.

LI uzturētā Latvijas oficiālā Facebook lapa ir unikāls projekts valsts atpazīstamības veicināšanai sociālajos tīklos. Lapas ziņām ik dienu seko līdzi vairāk nekā 70 000 cilvēku no visas pasaules. Taču kopumā LI rakstītās ziņas var sasniegt pat vairāk nekā pusmiljonu lielu ārzemju auditoriju. Šķirkli “Aizdedz svecīti!” LI radījis sadarbībā ar aģentūru “Inspired Digital”.

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.